Кількість
|
Вартість
|
||
|
Історія успіху пива: від шумерів до крафтових броварень.
ТЕМА
Наукпоп, історія пивоваріння.
ОПИС КНИЖКИ
Пити пиво людство почало ще з незапам’ятних часів. Та хто став першовідкривачем цього хмільного напою? Чому склад пива і хліба схожий, а результат споживання — різний? І як поєднання води, ячменю, дріжджів та хмелю стало культом масової споживацької культури?
КОМУ СПОДОБАЄТЬСЯ КНИГА «ПИВО: ІСТОРІЯ І НАУКА»
Усім, хто хоче дізнатись, наскільки складним явищем є пиво: в історичному, культурному контекстах і з погляду світу природи, звідки походять інгредієнти для напою і люди, що його виробляють.
ЧОМУ ВАРТО КУПИТИ КНИЖКУ
У цій книжці біологи Роб Десол та Іен Таттерсол показують, наскільки складним явищем є пиво в історичному, культурному й природничому контекстах. Ця книжка —захоплива подорож історією, еволюцією й нейробіологією з кухлем пива в руці.
ПРО АВТОРІВ
Роб Десол — куратор Інституту порівняльної геноміки імені Саклера, Американського природничого музею та програми досліджень мікроорганізмів.
Іен Таттерсол — куратор Американського природничого музею, палеоантрополог і біолог приматів. Разом із Пітером Невраумоном написав книжку «Містифікація. Історія обману: 5000 років фальсифікацій і неправди».
КНИЖКА, СХОЖА ЗА ТЕМАТИКОЮ
- «Схиблені на вині. Мандрівка у вишуканий світ сомельє» Б'янка Боскер, «Наш формат», 2018 рік
ВІДГУКИ ПРО «ПИВО: ІСТОРІЯ І НАУКА»
Роб Десол та Іен Таттерсол пропонують веселий і сфокусований погляд на те, як уперше з’явилося пиво, як його варять щодня і що саме відбувається, коли воно опиняється у вашому роті.
Лью Брайсон, головний алкорайтер Daily Beast У цій книжці описано особливі стосунки нашого виду з пивом: пінистим чи ні, у всій своїй темній або золотавій красі.
Washington Examiner Усебічне, вдумливе дослідження багатьох аспектів «найсоціальнішого» напою, яке сподобається любителям пива та широкому колу читачів.
Тереза Маккалла, кураторка Американської ініціативи з історії пивоваріння
ЦІКАВІ ЦИТАТИ З КНИЖКИ
Про роль пива в історії Америки
Америка, може, і пуританська країна, але вона заснована на пиві. Пливучи вздовж узбережжя Массачусетсу в 1620 році, батьки-пілігрими вирішили зійти на берег перед запланованим місцем призначення — Вірджинією, бо на кораблі «Мейфлавер» закінчився ель. Невдовзі після цього Джон Вінтроп, новопризначений перший губернатор штату Массачусетс, вирушив до новоспеченої колонії на кораблі, забитому десятьма тисячами галонів пива, де ледве залишалося місце на нього самого. Ріки пива текли, коли святкували підписання Декларації незалежності — у тій самій філадельфійській таверні, де Томас Джефферсон і розробив документ.
Що можна зрозуміти про пиво за звуком
Наша інтерпретація звуків пов’язана з пам’яттю та емоціями. Соціолог Чарльз Спенс з колегами дослідили безліч звуків відкриття пляшок і розливання напоїв, зокрема «чпок» під час відкупорювання. Вони виділили серед них три групи: температура, насичення вуглекислим газом і в’язкість. Хочете вірте, хочете — ні, але досвідчений пиволюб, слухаючи, як наливається пиво, може визначити, тепле воно чи холодне і наскільки газоване. А там, де різниця у в’язкості досить виразна, її також можна почути. Самий лише звук наливання пива може покращити враження від напою, який ви питимете.